آموزش API Hooking در ویندوز - مستر پایتون

آموزش API Hooking در ویندوز

API Hooking تکنیکی هست که به وسیله ی اون میتونیم رفتار توابع API در سیستم عامل را برای یک پروسه خاص به دلخواه تغییر بدیم . در این ویدیو میبینیم این کار چطور انجام میشه (هم در ویندوز ۳۲ بیت و هم ۶۴ بیتی) . ابتدا به صورت دستی خودمون این تکنیک رو با استفاده از دیباگر x64dbg و ابزار Cheat Engine پیاده سازی میکنیم ، سپس کدی به زبان C مینویسیم که خودش خودکار اینکارو انجام بده
آنچه در این پست میخوانید

مارا دنبال کنید

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

جاسازی Shellcode در فایل اجرایی exe

در اینجا میخواهیم ببینیم چطور میتوان یک Shellcode را در یک فایل اجرایی ویندوزی جاسازی کرد به طوری که با اجرای فایل اجرایی آلوده ، ابتدا Shellcode به صورت مخفیانه اجرا شده و سپس محتوای عادی فایل اجرایی شروع به اجرا شدن میکنند طوری که همه چیز عادی به نظر برسد .

بیشتر بخوانید

پیاده سازی APC Injection در C

APC Injection یکی دیگر از روش های تزریق و اجرای کد در پروسه های دیگر است . در این پست به بررسی اینکه APC در ویندوز چیست و چگونه بدافزار ها از آن برای تزریق کد استفاده میکنند میپردازیم . 

بیشتر بخوانید

آموزش تکنیک Disassembly Desynchronization

به کار بردن تکنیک Disassembly Desynchronization در یک بدافزار موجب میشود تا نرم افزار های Disassembler نتوانند به درستی کد باینری آن بدافزار را disassemble کنند . یک روش ضد مهندسی مهندسی معکوس ایستا (anti static reversing) است که غالبا بدافزار ها برای سخت و پیچیده کردن پروسه مهندسی معکوس ایستا به کار میبرند . دقت کنید همانطور که گفته شد این روش فقط مهندسی معکوس ایستا را مورد هدف قرار میدهد و تاثیری در مهندسی معکوس پویا ندارد  .

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *